2013. szeptember 22., vasárnap

Kelly Creagh: Nevermore - Soha már! (blogturné)


A Könyvmolyképző Kiadó gondozásában szeptember 30-án megjelenik Kelly Creagh: Nevermore - Soha már című regénye, mely egy trilógia első része. A Blogturné Klub nyolc bloggere  a Nevermore  blogturné keretein belül bemutatja Isobel és Varen világok közt átívelő történetét.  

A blogturné keretein belül minden nap egy-egy blogger teszi közzé a véleményét a könyvről, illetve rengeteg, a történethez kapcsolódó érdekességgel találkozhattok, ha velünk tartotok.

Ám ahogy azt már megszokhattátok, nem csak ezért érdemes követni a turnét! A Könyvmolyképző Kiadó jóvoltából, a turné végén ugyanis kisorsolunk 2 példányt a kötetből! A bejegyzések végén találtok egy Rafflecopter dobozt, aminek egyszeri, helyes kitöltésével versenybe szállhattok a könyvekért (nem kell minden állomáson kitölteni!).



Kelly Creagh: Nevermore - Soha már

Kiadó: Könyvmolyképző Kiadó
Borító: papír, puha kötés/keménytáblás
ISBN: 9789633733394
Fordító: Farkas János
Megjelenés: 2013. szeptember 30.

Fülszöveg:
Isobel Lanley, a pom-pom lány elborzadva veszi tudomásul, hogy Varen Nethers-szel kell megírnia az angol dolgozatát. A dolgozat leadási határideje hihetetlenül igazságtalan módon a rivális focicsapat elleni nagy mérkőzés napjára esik. A hűvös és tartózkodó, cinikus és éles nyelvű Varen már az elején tisztázza, hogy a dolgozaton kívül nem akar a lánytól semmit. Isobel azonban hamarosan kifogásokat kezd keresni, hogy Varen-nel találkozhasson, miközben egyre jobban elszakad barátaitól és az erőszakos és féltékeny barátjától. Isobel egyre mélyebbre merül Varen álomvilágába, ami a jegyzetfüzetébe írt sorokból kelt életre, egy világba, ahol Edgar Allan Poe félelmetes történetei válnak valóra. Ahogy egyre jobban felfordul körülötte a virág, Isobel felfedezi, hogy az álmoknak és a szavaknak sokkal nagyobb az erejük, mint azt gondolta és, hogy a legijesztőbb valóság az, amit az elme annak hisz. Képes lesz megmenteni Varent az Őrülettől, ami fogva tartja őt vagy mindkettőjüket felemésztik Varen rémálmainak árnyai?

A könyvről:
Az első találkozásom a Nevermore-ral bevallom, nem tűnt túl ígéretesnek. Az én régimódi, konzervatív felfogásommal és nézeteimmel egyáltalán nem egyezik az a momentum, hogy egy hétköznapinak egyáltalán nem nevezhető, gótnak öltözött srác a könyv egyik főszereplője. 

Mert azt hiszem, sosem értettem meg igazán azokat az embereket, akik úgy akartak kitűnni a tömegből, vagy akarták felhívni magukra mások figyelmét,hogy eltorzították a külsejüket és szándékosan csúfnak maszkírozták magukat. Ma sem értem őket. Elfogadom, látom, tudom, de értetlenül meredek magam elé. Sőt, talán  egy picit még tartok is tőlük...

Persze tudom, mindez csupán az előítéleteknek és a rossz beidegződésnek köszönhető, amit le kell győzni és félre kell tenni. És most, hogy elolvastam a könyvet, talán sikerül is. Legalábbis egy lépéssel egészen biztosan közelebb kerültem hozzá...

A Nevermore Isobel és Varen története. A lányé, aki az iskola üdvöskéje, a pompomcsapat kapitánya, a futballsztár irigyelt barátnője, vagyis igazi "minta-kislány", és a fiúé, akit mindenki messziről elkerül, aki ijesztő és félelmet keltő, akiről rémtörténetek keringenek az iskolában, aki csupa feketére változtatta önmagát.  Látszólag semmi közös nincs bennük, teljesen különbözőek. Ám a véletlen nem ismer lehetetlent: egymás mellé sodorja őket, hogy együtt végezzenek el egy nehéznek tűnő iskolai feladatot, s ez a feladat nemcsak Edgar Ellen Poe világát hozza közelebb hozzájuk, de lassan egymás felé is megnyílnak, s hamar világossá válik: személyiségük legmélye talán nem is áll olyan távol egymástól, mint azt gondolnánk. Ám ez a közelség számos veszélyt rejt. Hamarosan nem tudni már, hol húzódik a határ álom és valóság, jó és rossz, igazi és hamis között, s Isobel egyszer csak azt veszi észre, hogy nemcsak a nehezen felfedezett új szerelemért küzd, hanem mindkettejük életéért is.

Kelly Creagh története bámulatosan eredeti, különleges történet a paranormális ifjúsági regények kategóriájában. Nemcsak hátborzongató és félelmetes elképzelése az emberi elme alkotta képek kivetülésének, de észrevétlen oktatókönyv is, mely arra hivatott, hogy megismertesse és megszerettesse Edgar Ellan Poe munkásságát a mai ifjúság nagyrészével.

A cselekmény lassan, a már jól megszokott sablon szerint indul: az iskola jókislánya beleszeret az iskola rosszfiújába. Természetesen a kapcsolatot mindenki ellenzi - többek között ők maguk is, ám a szív szava nagy úr - nem lehet parancsolni neki. 

Igen, valóban -  mindez talán túl elcsépeltnek, túlságosan is elnyűttnek tűnhet, ám az a különös és gótikus milliő, az a hátborzongató, feszültséggel teli atmoszféra, ami körülveszi ezt a mindennapinak tűnő, langyos sztorit, kiemeli a klisé szorításából és egészen varázslatossá, egészen utánozhatatlanná teszi azt. A titokban váltott tekinteteket vibrálóvá, a kimondott szavakat tartalmassá, a szereplők közötti csendet elmélyültté teszi és a végeredmény egy érzelmekkel teli szürreális, álomittas rémmese lesz, amit kimondottan élvezetes elolvasni.

A szerelmi szál több és mélyebb a megszokottnál, lassan, fokozatosan kialakuló, s még a hihetetlen és józan ésszel elképzelhetetlen kapcsolat is értelmet nyer, és magyarázatot talál a megelevenedő víziók által. 

Poe fantazmagóriáinak keveredése a mindennapokkal fantasztikus ötlet, egészen szürreálissá és eltervezetten zűrzavarossá teszi a történetet, hogy aztán a szálak kibogozásával egyidőben kisimuljon és értelmet nyerjen a sztori.
.
A Creagh által megalkotott világ és hangulat egymást erősíti, feszült, rettegéssel teli, kísérteties színezetet adva a könyvnek. 
Bár hozzáteszem, ez nem feltétlenül csupán az írónő érdeme. Remek ötlet volt éppen Poe-t segítségül hívni a hangulatteremtéshez, sőt egyenesen átvenni tőle talán az egyik leghátborzongatóbb, leghorrorisztikusabb irományát és az abban kidolgozott világ leírását. Jó alapból könnyedén lehet építkezni, és biizony ez az írónőnek remekül sikerült is.

Az írásmód, a stílus könnyed, a nyelvezete igényes, már-már lírai. 
És a befejezés? Nos, nem is tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek... Talán eldönthetném, ha máris itt lenne a kezemben a folytatás...addig...addig csak kóválygok magamban a bizonytalanság mezsgyéjén...

Karakterek:
Ahogy azt már korábban is említettem, a történet kiindulási alapja, így a karakterek is, egy megszokott sablon alapján formálódtak, s magukon viselik a tipikus sztereotípiák minden vonását: 
Isobel szép, kedves, népszerű, ám mégsem üresfejű, sokat ad mások véleményére és a kinézetre.
(Mennyire horrorsztori -gyanús név ez az Isobel...szinte hallom az "s" suhogását, ahogy valaki kísérteties hangon suttogja. Mint az Átokban az Eleanor-t...Nem érzitek?)


Varen ezzel szemben titokzatos, rejtélyes, visszahúzódó, egyáltalán nem érdekli, hogy ki mit gondol róla, figyelmen kívül hagy minden külsőséget.

Ám a karakterek fejlődésének, változásának az íve csodálatos, fokozatosan végbemenő, szinte lépésről lépésre nyomon követhető. A regény végére szinte már rá sem ismerünk a korábbi sablon-jellemekre. 
Nagyon drámai Varen titkainak lelepleződése, féltve őrzött higgadtságának szétoszlása, reakciója a megalázó helyzetekre. Nemcsak szívbemarkoló, de nagyon életszagú és hiteles is, ezáltal válik a maszkkal leplezett karakter hirtelen élővé, láthatóvá és ezáltal rendkívül szerethetővé is. Szinte szó szerint lehull róla a lepel..

A támogató karakterek szintén a bevett sémát követik - mármint a karakterleírásokat tekintve. Ettől talán egyedül Reynolds alakja tér el, akit nem igazán tudtam hova tenni, egyszerre volt bizalomgerjesztő és gyanút keltő, szerethető és bosszantó.... Érzem, hogy a továbbiakban lesz még szerepe...

Borító
Még mindig nem vagyok kibékülve azokkal a borítókkal, aminek az alapjául valamely karakternek az elképzelt fotója szolgál. Sokkal ötletesebbnek, egyedibbnek, eredetibbnek találom azokat az illusztrációkat, amelyek rajzoltak, festettek, szerkesztettek, amelyhez kézügyesség, kreativitás, művészet szükségeltetik. 
Persze a Nevermore borítója a maga nemében tökéletes: a képen szereplő modellek tükrözik a karakterek minden jellemző vonását, a ruházatuk tökéletesn hozzájuk illő, a tekintetük meggyőző a történet szempontjából is. 
Mégis, csodálattal adózom a hollós, tervezett borítóképek előtt (francia, lengyel, stb.). Nézzétek!







VAREN világa - avagy a Vörös Halál életre kel?

Ha azt mondom, hogy a Nevermore világa egészen különleges világ, hát azt gondoljátok: na, megint egy "különleges" könyv! 
Ezért inkább másként próbálom elmondani Nektek.

Képzeld el, hogy reggel elmész a suliba, végigülöd az órákat, beszélgetsz az ismerőseiddel, eszel, tanulsz, hazabuszozol. Minden a lehető legnormálisabb és legszokványosabb. Mint ahogy mindig is lenni szokott. 

Aztán otthon végignyúlsz az ágyon és kinyitod a Nevermore-t. Jé, milyen borító! Milyen ijesztő már ez a srác! És ez a lány? Abszolút nem is passzol hozzá... Na, mi lesz ebből?

Aztán egyszer csak körbevesz a sötétség. Egy kísérteties, kihalt erdőben találod magad, körülötted minden ködbe borkolózott, nyirkos hideg vesz körül. És hangokat hallasz...Suttogó, félemetes, hátborzongató hangokat. Elindulsz előre, láthatatlan szálak fűznek egy bizonyos pont felé. Nem tudod, mi vár rád, de tudod, hogy az utad csakis arra vezethet. 



Egy ajtóhoz érsz. Nagy, súlyos, zárjában egy antik kulccsal. Kinyitod és belépsz... Lárma, mulató, álarcos emberek századvégi ruhákban, ódon kastélyszobák a legkülönfélébb színekben, mámor, vigyorgó arcok, őrült mulatság, zűrzavaros forgatag. Vörös, kócos, karmos démonok, hátborzongató vigyorral hívogatnak, arcukból, testükből hiányzik egy-egy darab. Megpördülsz, szédülsz, mindenhol körülvesznek.

Hol jársz? Rémálom ez, vagy valóság? 
Valahol a kettő között... 

Ez a Nevermore világa, ez Varen világa. 

A valóság elől menekülve különös történetet eszelt ki magának, ami hirtelen életre kelt. Rémálmainak lényei megelevenedtek, az általa hőn szeretett Poe történetek valóra váltak. Különös hangsúllyal a Vörös Halálra, ami kiegészült Varen, majd Isobel képzeletével.


S hogy mi is ez a Vörös Halál. Egy különös rémtörténet, melyben a gazdag úri népség egy kastélyba rejtőzik a népet kaszaboló járvány, a Vörös Halál elől. A különböző színűre festett falú termek között mulatoznak, miközben kint arat a Halál. Ám minden éjfélkor felhangzik az állóóra hangja, figyelmeztetően, fenyegetőn, sokatmondón. Mígnem egy napon az órából kilép egy vörös ruhás, csuklás alak, és mindenkivel végez. Mert a Vörös Halál elől nem lehet elmenekülni.

Ahogy a világot uraló úrnő elől sem, aki a démonokkal vértezi fel magát, behálóz és körbevesz. És nem ereszt az álmok világából, ebből a szürreális, füstös, árnyakkal teli rémvilágból.


Vigyázz, mit írsz le, vigyázz mit álmodsz! Még a végén életre kel!


És most Játsszunk!!!

a Rafflecopter giveaway


Merülj el a Nevermore világában!

3. 09/20. Dreamworld - interjúrészelet Kelly Creagh-vel
5. 09/22. Roni olvas - Vörös Halál
6. 09/23. Angelika blogja
7. 09/24. Always Love a Wild Book - Annabel Lee és A holló
8. 09/25. MFKata gondolatai


Szívesen olvasnád a könyvet? Rendeld elő most 20 % kedvezménnyel és elsőként a kezedben tarthatod! Katt a képre és máris a kosaradban tudhatod!



2013. szeptember 19., csütörtök

A könyvtolvaj - Nézzük meg a trailert, januárban pedig a filmet!

Azt hiszem, nem sok mindenkinek kell bemutatni Markus Zusak A könyvtolvaj című regényét. 2005-ös megjelenése óta meghódította az egész világot és megríkatta az olvasók ezreit.
A könyv filmadaptációjától is hasonló sikereket remélnek a készítői, melynek magyar bemutatójára 2014 januárjában kerül sor. A főbb szerepekben Geoffrey Rusht, Emily Watsont, Sophie Néllise-t és Ben Schnetzert láthatjuk majd, s nem más szerzi a film zenéjét, mint a 41 alkalommal Oscarra jelölt zeneszerző, John Williams! Lássuk, megszerzi-e 81 éves korában a 42. jelölését!
A trailer és a képek mindenesetre magukért beszélnek!








Blogturné? Hogyan? - Gyakran Ismételt Kérdések és a Válaszok

Mi az a blogturné?

A blogturné alapvetően egy kezdeményezés, amelynek keretében több blogger összefog egy közös cél érdekében. Az összefogás keretében egy adott témában születnek posztok, amelyeket a turnéban résztvevő blogokon egymás után, sorban hoznak le az egyes bloggerek. A turné egyes állomásai önmagukban is megállják a helyüket, de együtt még teljesebb élményt, még átfogóbb képet nyújtanak.

Mi az a Blogturné Klub?

A Blogturné Klub az általunk szervezett blogturnékban résztvevő blogok közös fantázianeve. Ez a mi kis csapatunk, mind könyves vagy legalábbis könyvekkel is foglalkozó bloggerek vagyunk. Mind rajongunk az olvasásért, a könyvekért és mindannyiunknak van már blogos tapasztalata, sokan már személyesen is ismerjük egymást. Így egy olyan csapat született, ami elég sokszínű ahhoz, hogy a blogturnék érdekesek és változatosak legyenek, mégis jól tudunk együtt dolgozni és szépen kiegészítjük egymást. 


Mi a blogturnék célja?

Az általunk szervezett blogturnék célja elsősorban a könyvek, az olvasás népszerűsítése és az, hogy az olvasók minél több információt kapjanak az újdonságokról, még megjelenésük előtt. Így szeretnénk segíteni a választásban, és kicsit fokozni a várakozás izgalmát. A posztokat pedig akár a könyv olvasása után is érdemes lehet újra átfutni, hiszen az általunk megosztott érdekességek még a könyvek olvasása után is nyújthatnak pluszt.

Hogyan zajlik ez az egész?

A Blogturné Klub több könyvhöz is szervez blogturnét. Az egyes könyvekhez külön turné tartozik, így egy blogturné mindig csak egy könyvvel foglalkozik.
Előfordulhat azonban, hogy több blogturné is fut egymással párhuzamosan, ezért is érdemes követni a Facebook oldalunkat és a Moly.hu zónánkat, mert ezeken a helyeken a legkönnyebb értesülni az összes állomásról, nem kell külön összevadászni az egyes bejegyzéseket.

Hogy néz ki egy blogturné?

Ahogy már korábban is írtam, minden blogturné témája egy bizonyos könyv. A könyvet a résztvevő bloggerek elolvassák, majd értékelik azt és érdekességeket keresnek hozzá. Minden turnéhoz készül egy menetrend, ennek alapján jelennek meg az egyes blogokon a bloggerek posztjai. Minden nap egy újabb bejegyzés kerül fel, minden nap egy másik blogra.
A bejegyzések összetétele a könyvnek megfelelően változó, de azért elmondható, hogy a következőket szinte minden esetben megtaláljátok:

1. Fülszöveg/A könyv története
Változó, hogy a blogger a könyv hivatalos fülszövegét osztja meg, vagy a saját szavaival meséli el a történetet, esetleg mindkettő. A lényeg ugyanaz: az olvasók kapnak valami alapvető információt, mivel is állnak szemben.

2. Értékelés a könyvről
Ez talán a legfontosabb része a blogturnés posztoknak. Minden blogger véleményezi az olvasott könyvet. Ebben semmi központilag meghatározott dolog nincs, egyik bloggernek sem mondja meg senki, mit írhat vagy nem írhat, mindenki teljesen szabadon alkotja meg a véleményét. Pontosan ettől lesz minden egyes poszt egyedi, hiszen a véleményünk sok esetben eltér az ízlésünknek, a korunknak, a tapasztalatunknak vagy akár a hangulatunknak megfelelően. Lehetnek persze átfedések, de biztos vagyok benne, hogy mindenki ír legalább egy-két olyan dolgot, amit senki más nem. Ezért is érdemes minden posztot elolvasni, hiszen a blogturné végére így lesz teljes a kép. Világos, hogy minél többen mondjuk valamiről, hogy jó, annál nagyobb az esély arra, hogy tényleg az. 

3. Érdekességek/extrák
A legtöbb esetben az egyes állomásokon találtok valamilyen érdekességet a könyvvel vagy a szerzővel kapcsolatban. Ez szinte bármi lehet. Idézetek a könyvekből, hosszabb részlet, amit a kiadótól kaptunk megosztásra, zenelista, könyvelőzetes, kimaradt jelenet fordítása, karakterbemutatás vagy bármi más. Az eddigiek alapján elmondhatom, hogy rengetegféle extrában gondolkozunk, és tényleg nagyon sokszínű lesz a paletta, nagyon változó lesz az egyes könyveknél olvasható érdekességek sora. Tényleg igyekszünk olyan érdekességekkel szolgálni, amelyek valóban érdekesek is, és adnak valami pluszt az élményhez.
És már most megsúghatom: néhány esetben előfordulhat az is, hogy magával az íróval, írónővel olvashattok interjút!

4. Nyereményjáték
Ez bizonyára sokakat érdekel, nem is ok nélkül. Minden egyes turnéban készülünk valamilyen nyereményjátékkal, amelyen a blogturné témájául szolgáló könyvet lehet megnyerni, és adott esetben egyéb extrákat, pl. könyvjelzőt. 
A nyereményjátékok is mindig változnak. Előfordulhat borítóval kapcsolatos játék, kvíz vagy egyszerű, lájkolós játék, de mindig érdemes játszani!

5. A blogturné menetrendje
Gyakorlati szempontból ez egy nagyon fontos része a posztoknak. Ugyanis a blogturnés bejegyzések alján megtaláljátok az adott blogturné menetrendjét, azaz szépen, egymás alatt, dátummal és linkkel azt, hogy mikor melyik blogra kerül fel blogturné poszt és milyen érdekességet találhattok az állomáson. Így ha egy állomásra tévedtek, akkor onnan könnyedén elérhetitek a többi posztot is, persze az a poszt csak akkor lesz elérhető, ha már elmúlt az ahhoz a bloghoz tartozó időpont.

Kik értékelik a könyveket?

Az egyes blogturnékban a Blogturné Klub tagjai vesznek részt, fontos azonban hangsúlyozni, hogy nem minden Blogturné Klub tag vesz részt minden blogturnéban. Ez azért is fontos, mert így nincs olyan, hogy egy romantikáért rajongó bloggerina egy horror könyvről ír értékelést, ha az teljesen hidegen hagyja és nem érdekli. Így elkerülhetjük, hogy torzított kritikák szülessenek, hiszen egyértelmű, hogy ha az embert valami alapból nem érdekli, akkor valószínűleg a véleménye sem lesz meghatározó a könyvre nézve. Nálunk tehát nincs "muszájolvasás", mindenki azt a könyvet értékeli, amiről tényleg úgy érzi, hogy a profiljába vág. 

Lehetek én is a Blogturné Klub tagja?

Gyakorlott bloggereket válogattunk össze, akiknek már van előéletük, olvasótáboruk, és nagyon sokat és gyorsan tudnak olvasni. A YA és NA könyvek a fő profilunk, de akad köztünk aki a felnőtt könyveket preferálja, több szem többet lát alapon. Jelenleg maximálisan elégedettek vagyunk a létszámmal. Később meglátjuk, túlterheltség esetén elképzelhető a bővítés.


Hol is találhatom meg a Blogturné Klubot?

Reklámozhatom a kezdeményezést?

Persze, még meg is köszönjük! Mivel ez egy viszonylag új dolog, ezért különösen örülünk annak, ha valakinek tetszik a dolog, és szívesen adná tovább az élményt az ismerőseinek. 
Tényleg a legkisebb dolog is számít. Megoszthatjátok a Facebook oldalunkat vagy a Moly.hu zónánk linkjét, az egyes posztjaink linkjét is kitehetitek mindenféle közösségi oldalon, illetve ha blogotok, weboldalatok van, a bannerünket is odabiggyeszthetitek. 
Egyébként is nagyon örülünk, ha aktívak vagytok. Játsszatok, kommenteljetek, osszátok meg velünk, nektek hogy tetszett a könyv!
Ha esetleg valamilyen újságnál dolgoztok vagy netes hírportálon, esetleg blogotok van, és cikket szeretnétek írni a kezdeményezésről, abban is szívesen benne vagyunk, keressetek meg minket és megbeszéljük!


Még mindig maradt kérdésed? Nyugodtan keress minket emailen, a Facebookon vagy a Moly.hu zónánkban!

2013. szeptember 17., kedd

Ismét játék - ezúttal az Atlantic Press Kiadóval!

Az Olvasás Éjszakája alkalmából remek játékkal rukkolt elő az Atlantic Press Kiadó.

A játék menete a következő:
Olvasd el bármelyik Atlantic Press vagy Aba Kiadó által kiadott könyvet, írj róla rövid értékelést és meséld el, ki volt a kedvenc szereplőd a könyvben.
A gondolataidat e-mailben kell elküldened az atlantic.jatek@gmail.com címre. A beküldők között Benkő László: A spanyol grófnő és Ferenczik Adrienne: Incognitó c. regényét sorsolják ki.
A játék november 15-ig tart!!!


Jó olvasást, jó szórakozást, szerencsés játékot!


2013. szeptember 14., szombat

Fergeteges akció - Az Olvasás éjszakája alkalmából!

Az Olvasás Éjszakája alkalmából a Könyvmolyképző Kiadó VALAMENNYI könyve 30% kedvezménnyel vásárolható meg!

Ne aludjatok Ti sem, hanem nézzetek szét a könyvek között és olvassatok sokat! Vasárnap reggel 8-ig minden könyvre 30% engedményt kapsz! Ne hagyd ki!



Két könyvtől ingyenes a szállítás! Nézz szét az előrendelhető könyvek között is!



Csontváros mozijegy akció

Első blogturnés könyvünk, az Üvegtrón már előrendelhető  2.399,- Ft.ért! (puhakötés) Kattins a borítóra!

ű

Template by:
Free Blog Templates