Fülszöveg:
A szeretni- és égetnivaló ikerpár, Bazsó és Borka most sem tétlenkedik. Szeretnétek tudni, hogy miért üldözi egy kutyafalka Bazsót a Normafánál? És azt, vajon mire készülhetnek az ikrek egy kukában ülve? Hogy kicsoda Dárdai Dia és Döme? Miként lesz Bazsóból igazi sztár? A válaszok ott lapulnak a sorozat legújabb kötetében, sőt, végül még az is kiderül, milyen rossz lenne Borka nélkül a világ!
A népszerű szerzőpáros vadonatúj, első önálló olvasásra szánt humoros, rövid történetei.
Márpedig rossz gyerek nincs! - Lassan szállóigévé válik ez a mondás, csak néha mi, szülők nem érezzük úgy, hogy ez igaz lenne...De ha jobban belegondolunk, pontosan tudjuk, hogy így van: rossz gyerek nincs, csak rossz hozzáállás és rossz megközelítés.
Rossz gyerek nincs - csak unatkozó, vagy kíváncsi, vagy túl élénk fantáziával megáldott, vagy nagyon kreatív és nagyon életteli.
És ha mindez egyben igaz rá? Nos, akkor sem azt mondanám, hogy ez a gyerek rossz. Sokkal inkább nevezném az ilyen gyereket egyszerűen Bazsónak.
Igen, ilyen Bazsó, Bátky András kedves gyermekregényének kisfiú főszereplője, aki ikerhúgával, Borkával együtt őrületes kalandokba keveri magát, viccesnél-viccesebb helyzeteket teremt és egyre-másra okozza a galibát - hol a szüleinek, hol a szomszédainak, hol az egész város apraja-nagyjának.
.jpg)
Egyszerű csíntevések ezek, amikről Bazsó, a saját kis egyszerű, gyermeki szemén át nézve nem is gondolja, hogy esetleg bajt okoz. Borka, a húga ennél sokkal éleslátóbb és felelősségteljesebb, pontosan tudja, hogy mit lehet és mit nem, ennek ellenére sokszor testvére viselkedésmintáit követve ő is részt vesz a galibákban.
De nem rosszaságok ezek, csupán a gyermeki képzelet és kreativitás túltengései, a fantáziavilág és a valóság közötti határ elkülönülésének hiánya.
A történetek kiindulópontjában többnyire egyfajta szerepjáték áll: legyünk királyok, legyünk pilóták, legyünk tévésztárok...Teljesen érthető és a kornak megfelelő viselkedés és elgondolás ez, hiszen, ki ne akarná ezt? A bonyodalmakat az okozza, hogy a játék szinte minden esetben túlnő önmagán: nemcsak bevonják a szűk környezet, a valóság tárgyait, helyszíneit és eseményeit a játékban, de sokszor össze is mossák azt vele, és a végére szinte elfelejtik mi az igaz, és mi az, ami csak a képzelet szülötte, ami csak a játékban valós. Ez szüli a számos konfliktushelyzetet, ami mégsem megbotránkoztató vagy elrettentő, sokkal inkább megmosolyogtató, humoros és elgondolkodtató. Általa kicsivel jobban megérthetjük mi, felnőttek a gyermeki gondolkodásmódot, a kis olvasóközönség pedig magyarázat nélkül is érti, hogy Bazsó miért is keveredett ekkor zűrbe és hogyan lehetett volna ezt kikerülni, mi volt a baj, hol volt a téves elgondolás. Pontosan értik, hogy nem ez a helyes viselkedés és mindez büntetést von maga után (teszteltem! :)).

A könyv formája, mérete, szerkesztése, a szöveg nyelvezete és szóhasználata mind-mind a célközönség igényeihez és szokásaihoz igazodik, ezzel is segítve a kisiskolásokat az önálló olvasásban, motiválva és kedvet csinálva e remek szórakozáshoz.
.jpg)
Talán mondanom sem kell, hogy ez a könyvecske is az unokaöcsém vendégszeretetének örvend - ezúttal egyedül próbál megbirkózni vele a közös elolvasás után. Első önálló könyveként...
Köszönet érte a Manó Könyveknek!
0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése